Åbningstider i dag I dag →

Søg

Lyngby Storcenter logo

PLUS+ tilmelding

Der er desværre sket en fejl i oprettelsen. Prøv igen

Tillykke! Du er nu oprettet som PLUS+ medlem

Vilkår og betingelser for PLUS+

Rediger Min Bruger

Der er desværre sket en fejl ved opdateringen af profilen. Prøv igen

Afmeld

Anmod om arkiv

Gør følgende for at få tilsendt dit arkiv Før vi kan sende dig det fulde arkiv med den data, der er opbevaret på dig, har vi brug for at du bekræfter, at det er dig, der har efterspurgt arkivet. Derfor er der sendt et link til den email, som du har oprettet dig med. Når du modtager emailen er der er link, som henter din data. Dette link er aktivt i 24 timer og kan kun bruges 1 gang. For at bestille arkiv, tryk OK.

Skift Email

Bekræft afmelding

Skift email

Din e-mail adresse i PLUS+ er nu ændret

Der skete en fejl, prøv igen senere

Butikker

Spisesteder

Oplevelser

Nyheder

Inspiration

Information

Faciliteter

Klinikker

Parkering

Gavekort

Åbningstider

Om Lyngby Storcenter

Find vej

Kontakt

Ledige stillinger

Projekt 900

PICK-UP PLACE

Solsikkesnoren

ESG initiativer

Ønsketræet

Om PLUS+ appen

  • Butikker
  • Spisesteder
  • Oplevelser
  • Nyheder
  • Inspiration
  • Information
    • Faciliteter
    • Klinikker
    • Parkering
    • Gavekort
    • Åbningstider
    • Om Lyngby Storcenter
    • Find vej
    • Kontakt
    • Ledige stillinger
    • Projekt 900
    • PICK-UP PLACE
    • Solsikkesnoren
    • ESG initiativer
    • Ønsketræet
    • Om PLUS+ appen

Projekt 900 og Lyngby Storcenter 


I juli 2025 løber Emily Corneliussen et imponerende løb på 900 kilometer fra Skagen til København. Gennem
Projekt 900 ønsker hun at sætte fokus på det vigtige arbejde, som Make-A-Wish Danmark udfører, når de opfylder ønsker for børn og unge mellem 3 og 18 år, der lever med livstruende sygdomme. 

Som tidligere ønskebarn ved Emily, hvor stor betydning det har at få opfyldt et særligt ønske. Nu er hendes største ønske at give tilbage og hjælpe med at opfylde flere ønsker for alvorligt syge børn og unge i Danmark. 

Emily løber fra 1. til 30. juli 2025 — 30 km om dagen i 30 dage — og når dermed op på 900 kilometer. 

Lyngby Storcenter bakker op om Projekt 900 og Make-A-Wish Danmark. Hele juli inviterer vi vores besøgende til at bidrage til indsamlingen, hvor alle beløb er med til at skabe glæde og håb hos børn over hele landet. Selv små bidrag kan vokse til store resultater, og hver en krone går direkte til Make-A-Wish Danmarks arbejde. 

 

Om Make-A-Wish Danmark 

Make-A-Wish Danmark opfylder ønsker for børn og unge mellem 3 og 18 år, der lever med livstruende sygdomme. Organisationens vision er at give alle børn i denne svære situation mulighed for at opleve et særligt positivt øjeblik. 

Make-A-Wish bygger sit arbejde på værdier som håb, styrke og glæde og lægger vægt på omsorg, ærlighed, respekt, optimisme, professionalisme og integritet. Medarbejdere, frivillige, samarbejdspartnere og sponsorer arbejder sammen om at skabe magiske øjeblikke for børnene. 

Organisationen er uafhængig af politiske og religiøse retninger, og der skelnes ikke mellem køn, race, religion eller baggrund. Det er barnets ønske, der er i centrum. 

 

Støt Make-A-Wish, når Emily løber for at opfylde syge børns ønsker 

Vær med til at støtte Projekt 900 sammen med os: 

  • Støt med 20 kr. for ansigtsmaling eller ballondyr - lørdage i sommerferien 
  • Støt med valgfrit beløb via MobilePay 
  • Lyngby Storcenter donerer 1 kr. pr. solgt feriebillet til børn 

Få en ansigtsmaling eller et ballondyr for kun 20 kr. og støt Make a wish 

 

Du finder de sjove aktiviter på Store Torv ved Bad Store 

Ansigtsmaling

  • Lørdag den 5/7 kl.10-13.00 
  • Lørdag den 19/7 kl.10-13.00 
  • Lørdag den 2/8 kl.10-13.00 

 

Ballondyr

  • Lørdag den 28/6 kl.10-13.00 
  • Lørdag den 12/7 kl.10-13.00 
  • Lørdag den 26/7 kl.10-13.00

Ses vi til sommersjov med mening i Lyngby Storcenter?

Er du tilmeldt PLUS+?

Fortjener du også lidt ekstra? Så tilmeld dig PLUS+ og få gode tilbud, særlige invitationer og små overraskelser.

Læs mere om PLUS+ her

Find det vigtige

Åbningstider Butikker Parkering Køb gavekort Find vej Tidligere afholdte events Udlejning af butikslokale Corporate Partners Shoppingcentre i DSC

Kontakt os

Lyngby Storcenter

Lyngby Storcenter 1

2800 Kgs. Lyngby

Kontakt os her      →

Se på Google Maps

Følg os på Instagram

Følg os på Facebook

Følg os på LinkedIn

En del af Danske Shoppingcentre

|

Privatlivspolitik

|

Cookies

Privatlivspolitik

|

Cookies

*Indholdet i butiksnyheder og tilbud på vores platforme stammer direkte fra vores enkelte butikslejere og/eller butikskæder. Danske Shoppingcentre og Lyngby Storcenter påtager sig intet ansvar for dette indhold. Den enkelte butik/butikskæde tager forbehold for eventuelle pris- og korrekturfejl, tekniske fejl samt udsolgte varer.